Kelloliike Iisakki Beach Volley järjestettiin Hirvikosken Beach-kentillä 23.8.2014

Täältä löydät turnauksen lopulliset sijoitukset, kaikki ottelutulokset sekä valokuvia turnauksesta.

 

Naiset:

1. Velttopallot (Marika Välimäki ja Ilona Paunu)

2. IinaKatariina (Iina Tuominen ja Katariina Kojo)

3. Tikrut (Ellinoora Koivula ja Venla Raitala)

4. Hannat (Hanna Kosonen ja Hanna Rannanperä)

5. Inka & Mimmi (Inka Tuominen ja Emmi Välimäki)

6. Rähmäkäpälät (Eveliina Kangashaka, Ida-Maria Mattila ja Anniina Arvonen)

7. Emmit (Emmi Heino ja Emmi Järnberg)

8. EmmaSaana (Emma Jalasjoki ja Saana Lindgren)

9. Erkki ja Late (Erika Vienonen ja Laura Ahlqvist)

 

Naisten positiivisimpana pelaajana palkittiin Emmi Järnberg.

 

Miehet:

1. Kassuteam eli Metrinlyöjät (Tapio Toiviainen, Taneli Nieminen ja Mikko Lintula)

2. Sausage Fest (Miika Kartano, Henry Kartano ja Toni Vahela)

3. Jiit (Jukka Pelli, Juho Valtonen, Jussi Uusitalo ja Jukka Koivula)

4. Kyper Volley (Mikko Taberman, Pasi Keto, Timo Haverinen ja Jaakko Suvila)

5. Lyijyjalat (Erkka Tapola, Jarno Nieminen ja Jaakko Hietaoja)

6. KeiVe (Mikko Leppänen, Markus Suomela ja Justus Kursi)

 

Miesten positiivisimpana pelaajana palkittiin Pasi Keto.

 

Ottelutulokset:

Naiset

A-lohko

Hannat-Tikrut 1-1 (21-12, 16-21)

Tikrut-Emmit 2-0 (21-9, 21-14)

Emmit-Hannat 1-1 (13-21, 21-13)

 

B-lohko

Erkki ja Late-Rähmäkäpälät 1-1 (21-15, 16-21)

Rähkämäkäpälät-IinaKatariina 0-2 (13-21, 17-21)

IinaKatariina-Erkki ja Late 2-0 (21-12, 21-15)

 

C-lohko

Velttopallot-EmmaSaana 2-0 (21-9, 21-16)

Inka & Mimmi-Velttopallot 0-2 (13-21, 14-21)

EmmaSaana-Inka & Mimmi 0-2 (15-21, 12-21)

 

Naisten jatkopelit

A1 Tikrut-B2 Rähmäkäpälät 2-0 (21-16, 21-11)

B1 IinaKatariina- C2 Inka & Mimmi 2-0 (21-19, 21-10)

C1 Velttopallot-A2 Hannat 2-1 (17-21, 21-8,15-7)

A3 Emmit-B3 Erkki ja Late 2-1 (15-21, 21-12, 16-14)

B3 Erkki ja Late-C3 EmmaSaana 1-2 (21-12, 19-21, 10-15)

C3 EmmaSaana-A3 Emmit 1-2 (21-18, 18-21, 14-16)

Hott1 Rähmäkäpälät- Hott2 Inka&Mimmi 0-2 (18-21, 17-21)

Hott2 Inka &Mimmi- Hott3 Hannat 1-2 (21-17, 16-21, 11-15)

Hott3 Hannat- Hott1 Rähmäkäpälät 2-0 (21-13, 21-8)

Vott1 Tikrut-Vott2 IinaKatariina 0-2 (18-21, 15-21)

Vott3 Velttopallot- Vott 1 Tikrut 2-0 (21-13, 21-15)

Vott2 IinaKAtariina- Vott3 Velttopallot 1-2 (21-19, 20-22, 7-15)

 

Miehet

A-lohko

Sausage Fest-Jiit 2-0 (21-10, 21-13)

Jiit-Kyper Volley 2-0 (21-17, 21-13)

Kyper Volley-Sausage Fest 0-2 (5-21, 9-21)

 

B-lohko

Metrinlyöjät-Lyijyjalat 2-0 (21-15, 21-16)

Lyijyjalat-KeiVe 0-2 (16-21, 25-27)

KeiVe-Metrinlyöjät 0-2 (14-21, 11-21)

 

Miesten sijoitusottelut

A2 Jiit- B3 Lyijyjalat 2-0 (21-18, 21-6)

B2 KeiVe-A3 Kyper Volley 0-2 (19-21, 14-21)

A1 Sausage Fest-Vott1 Kyper Volley 2-0 (21-6, 21-10)

B1 Metrinlyöjät- Vott2 Jiit 2-0 (21-14, 21-9)

Sijat 5-6 KeiVe-Lyijyjalat 0-2 (21-23, 16-21)

Sijat 3-4 Kyper Volley- Jiit 0-2 (20-22, 9-21)

Sijat 1-2 Sausage Fest- Metrinlyöjät 1-2 (21-18, 16-21, 9-15)

Copyright Jankko Lentopallo ry.  /  Tietosuojaseloste  /  Palvelun toteutus: JPmedia

Evästeet